Praca dla marynarza

Gdzie może być znaleziona praca dla marynarza? Chyba każdy chłopiec przeżywał w dzieciństwie fascynację historiami o przygodach piratów i pracy na statku, większość dzieci jednak wyrasta z takich marzeń i szuka sobie innego zawodu. Wbrew pozorom jednak pracy na morzu jest dosyć sporo. Pytanie tylko, jak ją znaleźć.

Sposoby poszukiwania

Chociaż bez wątpienia praca dla marynarza jest sposobem na osiągnięcie bardzo wysokich zarobków, należy jednak pamiętać, że, szczególnie na początkowych etapach kariery, jest to dosyć ciężka praca fizyczna

Autor zdjęcia: Global Marine Photos

Praca dla marynarza jest łatwa do odszukania na przykład za pośrednictwem internetu (http://crewing.portalmorski.pl/oferty-pracy). Najlepiej wejść na stronę jakiegokolwiek armatora, by znaleźć oferty pracy na morzu i wybrać tę, która najbardziej odpowiada danej osobie. Istnieją jednak również inne metody poszukiwania zatrudnienia przez marynarzy. Jakie?

  1. Poszukiwania w porcie – gdy jest się akurat w nadmorskiej portowej miejscowości, praca dla marynarza może być bardzo popularna i jej znalezienie nie powinno stanowić większego problemu.
  2. Pytanie wśród znajomych marynarzy – tak jak w przypadku każdej innej profesji, zatrudnienie na morzu łatwiej znaleźć, jeśli posiada się kontakty wśród osób trudniących się wykonywaniem podobnej profesji.
  3. Czytanie czasopism marinistycznych – w większości magazynów poświęconych żegludze powinna znajdować się specjalna rubryka z ogłoszeniami, w których można odnaleźć pracę na statku.

Wady i zalety pracy na morzu

Chociaż bez wątpienia praca dla marynarza jest sposobem na osiągnięcie bardzo wysokich zarobków, należy jednak pamiętać, że, szczególnie na początkowych etapach kariery, jest to dosyć ciężka praca fizyczna. Aby zdobyć wysoki stopień w hierarchii morskiej, trzeba nie tylko przepracować wiele lat, ale także zdobyć solidne wykształcenie w szkole morskiej (więcej tutaj: http://www.trojmiasto.pl/wiadomosci/Kapitanem-statku-mozesz-zostac-za-darmo-n45918.html), co na wstępie zniechęca wielu kandydatów. Słuchając jednak opinii czynnie osób czynnie działających w zawodzie, można dojść do wniosku, że praca dla marynarza to dobra droga do zarobienia małej fortuny.