Praca na platformach wiertniczych

Praca na platformach wiertniczych nasuwa dwa skojarzenia – ciężka praca fizyczna i bardzo wysokie zarobki. W internecie łatwo znaleźć całkiem sporą ilość ogłoszeń. Czy warto aplikować?, kto sprawdzi się w takiej pracy?, jaka jest realna pensja? – co roku te pytania zadają sobie setki, często bardzo młodych, osób. Sprawdźmy realia platform wiertniczych.

Idealny kandydat…

Praca na platformach wiertniczych nasuwa dwa skojarzenia - ciężka praca fizyczna i bardzo wysokie zarobkii

Autor zdjęcia: Tips For Travellers

Być może rozczarowane będą osoby, które myślą, że do pracy fizycznej niepotrzebne są kwalifikacje czy doświadczenie. Od kandydata wymagana jest bardzo dobra znajomość języka angielskiego, świetny stan zdrowia i ukończenie całej palety kursów. Poszukiwane zawody to między innymi: lekarze, pielęgniarki, specjaliści od wierceń, elektrycy, spawacze, ślusarze i wiele innych. Kto wie, być może spełniasz wymagania w którymś z wymienionych.

Co z tą pracą?

Jak wyżej – jest ciężka fizycznie (w większości profesji świadczonych na platformach wiertniczych) i psychicznie (np. rozłąka z najbliższymi). Po skończonym dniu roboczym można korzystać z dostępnych rozrywek, jak choćby oglądanie filmów czy granie w bilard.

Bardzo ciężko jest natomiast określić precyzyjnie wysokość zarobków. Zależne są od wielu czynników: wykonywanego zawodu, lat pracy, ukończonych szkół, posiadanych kursów i certyfikatów, także rodzaju podpisanej umowy z pracodawcą. Nie ulega jednak wątpliwości, że pensje są atrakcyjne i zachęcające, o czym świadczyć mogą ogromne ilości nadsyłanych CV.

Gdzie można pracować na platformach wiertniczych?

Jest wiele krajów oferujących takich rodzaj pracy, a w ogłoszeniach najczęściej wymieniana jest Norwegia. Wybierając właśnie te państwo musisz być przygotowany na załatwienie różnych formalności: zdobycie norweskiego certyfikatu zdrowia, udzielenia zgody na badania, które sprawdzą m.in. brak chorób uniemożliwiających pracę w zawodzie czy sprawdzenia wytrzymałości psychicznej. Pamiętaj, że praca morze (http://crewing.portalmorski.pl/oferty-pracy), mimo Twojej pasji, może okazać się nie dla Ciebie.